Hangi Masaj Hangi Soruna İyi Geliyor

Masaj yapan Masöz profili

Masaj, sağlığımız açısından önemli bir faktördür. Yüzyıllardır insanların kullandığı masaj teknikleri günümüze kadar değişkenlik göstererek devamlılığını sürdürmüştür. Masaj, sadece keyif için değil aynı zamanda ağrıları hafifletme, tedavi etme ve kasları gevşetme gibi sağlık sorunlarına da çözüm olarak uygulanır. Peki hangi masaj hangi sağlık sorununa iyi geliyor?
Thai Masajı
Tarihi Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbına dayanmaktadır. Bası ve germe hareketleri ile uygulanmaktadır. Thai masajı dört saate kadar uzayabilen seanslarıyla, vücuttaki enerji akış dengesini sağlamak için belli noktalara bası ile uygulanır. Hem zihinsel hem bedensel rahatlama için yapılır.
Anti Selülit Masajı
Selülit, dolaşım bozukluğundan kaynaklanır. Kan ve lenf dokusundaki bozukluk toksik madde birikimine yol açar. Anti Selülit masajı bölgedeki kan ve lenf dokusunu harekete geçirerek dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar.
Sıcak Taş Masajı

Sıcak taş masajı, su içinde ısıtılarak bakıma hazır hale gelen siyah, pürüzsüz, yassı ve oldukça sert taşlar ile yapılmaktadır. Bu taşlar vücudun belirli kısımlarına yerleştirilerek uygulanır. Baş ağrısı, stres, omuz, bel ve sırt ağrıları, toksinlerin atılması ve dolaşımın hızlanması için uygulanır.
Aromaterapi Masajı
Bitkilerde bulunan uçucu yağlar ile yapılan masajdır. Aromaterapi masajı aynı zamanda solunan kokularla birlikte de oldukça rahatlatıcı bir özelliğe sahiptir. Kadın hastalıkları, solunum sistemi sorunları, kas, kemik ve eklem sorunları ve kalp ve damar hastalıkları için önerilmektedir.

Derin Doku Masajı
Hareketlerin oldukça yavaş ancak şiddetli yapılması gereken masaj türüdür. Vücutta biriken toksinleri atmaya yardımcı olur. Kas ağrıları, bel ağrıları ve düğümlenmeler için iyileştiricidir. Aynı zamanda güne zinde başlamak için de tercih edilen bir yöntemdir.
Buna benzer ağrılar çekiyorsanız doktorunuza da danışarak belirli masaj yöntemlerinden birini seçebilirsiniz. Hem zihinsel hem de bedensel olarak rahatladığınızı hissedeceksiniz.

Yorum Yap

Giriş Yaptınız olarak to post a comment.

Kategoriler