İstanbul Masaj Salonları

Masaj yapan Masöz profili

Web sitemizde bayan istanbul masaj terapistlerinin reklamlarını bulabilirsiniz. Pendik masöz ilanı arıyorsanız, öncelikle bu sayfayı okumanızı ve kişi seçiminde bilgi sahibi olmanızı öneririz. Özellikle sertifikalı uzmanlar arasından yayınlanan ilanlarda, size en yakın adreste bulunan arkadaşlarımızdan birinin masaj hizmetini alabilir ve bu farklı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Peki bir masörden hizmet almadan önce nelere dikkat etmek gerekir? Öncelikle masaj hizmeti alacağınızı unutmayınız. Masaj konusunda ne kadar bilgi olursanız, alacağınız hizmeti tercih ederken o kadar doğru tespitlerde bulunursanız ve buna göre sağlayacağınız yarar da büyük olacaktır. Siz keyifli bir vakit geçirmek için mi masaj yaptırmak istiyorsunuz? Herhangi bir sağlık probleminiz nedeniyle fizyoterapi destek programında bulunan bir uygulama mı olacak? Yoksa sporcusunuz ve spor masajı mı yaptıracaksınız? Yada kasılmış bir adalenizi rahatlatmaya mı ihtiyacınız var? Tüm bu sorular, ne tarz bir uzmandan masaj hizmeti almanız gerektiğinin cevaplarını bilmenizi gerektirir. Masaj konusunda oldukça yoğun bilgilerin verildiği haberlerimizi okuyabilir ve masaj konusunda dağarcığınızı genişletebilirsiniz.

istanbul masöz kızlar masaj eğitimi almış kültürlü ve bütün masaj çeşitlerini bilen uzman yani profesyonel masaj terapistleridir.

Bilimin ışığında şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, mısır firavunlarından tutun da, Romalı Sezar dönemine kadar günümüze süregelen bir masaj kültürü vardır. Bu kendini bazen kaplıcalarda, bazen hamamlarda, bazen özel sağlık köylerinde göstermiştir. Günümüz Klasik İsveç masajı en yaygın uygulanan türlerden biridir ve bir bilim adamı tarafından geçmişten bu yana gelen uygulamaların bir karması olarak şifa bulma amacı ile öğretilmiş bir masaj türüdür. Stockholm’de kendi kurduğu okulda yetiştirdiği uzmanlar, 1900’lü yıllardan bu yana İsveç masajını geliştirmişler ve yaymışlardır. Uzakdoğu masaj türleri arasında en yaygını Thai masajıdır. Thailand kültürünün bir oluşumu olan thai masajı baskı, germelerin daha yoğun olduğu bir uygulama tipidir. Çeşitli masaj yağlarının kullanıldığı ve ovalama yolu ile cilde emdirilen masaj türüne de aroma terapi denilmektedir. Çeşitli bitki ve meyve özleri yardımı ile hazırlanan bu yağlar, derimizin üst katmanlarından içeriye doğru nüfus ederek buralardaki hücreleri besler ve kan akışını düzenler.

Yorum Yap

Giriş Yaptınız olarak to post a comment.

Kategoriler