Pendik Spa Masaj Fiyatları

Masaj yapan Masöz profili

Pendik Spa Masaj Fiyatları
Pendik spa masaj fiyatları için telefonla iletişime geçmek mümkün olmaktadır. Alınan hizmetin içeriğine göre fiyatlar değiştiğinden önceden bu konu hakkında bilgi alınması tavsiye edilir.
Spa hizmetleri içinde pek çok farklı uygulama bulunur. Günümüzde bir standardı olan ve her standart için de farklı bir tanımlaması bulunan spa pek çok çeşidi ile sınıflandırılmaktadır.
Örneğin tedavi amacı ile alınan spa hizmetleri medikal spa olarak adlandırılırken kaplıcalarda alınan spa hizmetleri ise termal spa klasmanına girmektedir.
Spa Masaj Pratikleri
Pendik masaj salonu ile yararlanabileceğiniz spa hizmetleri arasında en popüler olan masaj çeşidi İsveç Masajı olarak bilinir. Bütün masaj çeşitlerinin amacı kan dolaşımını hızlandırmak, kas gerilimini azaltmak, yorgunluğu ortadan kaldırmak, dokuları ve hücreleri canlandırmak yani kişileri daha zinde ve sağlıklı yapmaktır.
İsveç masajı olarak en yaygın olarak spa merkezlerin uygulanan bu masaj çeşidi ise Öfleraj, petrisaj, friksiyon, tapotement ve vibrasyon manipülasyonlarını içerir ve diğer uzak doğu masaj tekniklerinde farklı olarak uygulanır.
Bu masajın aşamalarından öfleraj yani sıvazlama tekniği masajın başında ve sonunda uygulanır. Kalp yönüne doğru basınç yapılarak uygulanan bu teknikten sonra yoğruma yani petrisaj başlar. Bu teknik ile de kaslara dire el ile müdahale söz konusudur.
Friksioyon aşamasında başparmak veya elin uçları kullanılır ve vücudun belirli bölgeleri üzerinde dairesel hareketler ile masaja devam edilir. Kas içindeki tutulmalara yönelik olarak yapılan bu aşamadan sonra da darbeleme yani tapotement uygulaması yapılır.
En son uygulama ise vibrasyon yani titreşim uygulamasıdır. Bu da parmak uçları ile uygulanır. Kas spazmları bu son teknik ile çözülür.
Aromaterapi Masajı
Spa merkezlerinde oldukça fazla tercih edilen masaj yöntemlerinden biri olan aromaterpi masaj çeşitleri masaj yağları ile yapılan uygulamalara denir. Bu uygulama ile vücudun rahatlama ve gevşemesi ve aromatik yağlar ile tedavi edilmesi amaçlanır.
Spa Neye İyi Gelir?
Spa’nın iyi geldiği pek çok sorun bulunur. Bunlar arasında ilk olarak kas, kemik ve eklem problemleri gelmektedir. Bu alanda eklem iltihapları ve romatizma ve spor yaralanmaları sayılabilir.
Stresten kaynaklı problemler için de spa şifa verici bir yöntem olarak uygulanmaktadır. Bunlar arasında kaygı bozuklukları, huzursuzluk, tedirginlik, gerginlik uykusuzluk gibi pek çok şikayet bulunur.
Deri ile ilgili kaşıntı ve egzama gibi problemler ve migren şikayetleri için de spa bir çözüm yolu olabilmektedir istanbul masöz bayan Kadınların yaşadığı regl ağrısı, PMS, menopoz gibi sorunlar ve hamilelikte yaşanan bel ve sırt ağrıları için de spa yöntemi uygulanır.
Solunum yollarını ilgilendiren astım şikâyetlerinin azaltılmasında ve sindirim ile ilgili sorunlar için de spa deva verici bir uygulama olarak deneyimlenebilir. Ayrıca selülit tedavisi ve cilt bakımı gibi uygulamalar da pek çok spa merkezinde bulunmaktadır.

Yorum Yap

Giriş Yaptınız olarak to post a comment.

Kategoriler