İSTANBUL PROFESYONEL EVDE MASAJ HİZMETİ

Masaj yapan Masöz profili

AROMATERAPİ MASAJI

Aromaterapi bir Uzak Doğu masajıdır. Özellikle Hindistan’da uygulanmaya başlayan bu masajdan, uzun yıllardır tedavi amacı ile birçok ülkede yararlanılmaktadır. Belirli özelliklerdeki aromalarkullanılarak yapılan bu masaj, alternatif tıp olarak kabul edilmektedir.

Aromaterapi Masajın Önemi

Aromaterapi masajı günlük stresten biraz olsun uzaklaşmak, rahatlamak, daha zinde olmak ve enerjiyi yükseltmek amaçları ile uygulanmaktadır. Ayrıca kas ve kemik rahatsızlıkları ve solunum hastalıkları gibi problemlerin olumsuz etkilerini de Aromaterapi masajı ile azaltmak mümkün olur. Özellikle regl döneminde kadınlarda görülen sancıları ve regl öncesi gerginlik olarak bilinen PMS sorunlarını aromaterapi masajı ile en aza indirmek mümkün olur.

Aromaterapi Masajın İçeriği

Aromaterapi masajında kullanılan aromalar genellikle bitkilerin özlerinden yapılmaktadır. Aromalar yapılırken turunçgiller gibi meyvelerin özlerinden ve lavanta, gül, papatya nane ve biberiye gibi bitkilerden yararlanılmaktadır. Bu özlerin yağları masaj hareketleri ile vücuda uygulanır. Her özün farklı bir etkisi bulunur. Kimi bitki vücuttan zararlı toksinlerin atılmasını sağlarken kimi öz ise deri kaşıntıları ve egzama gibi sorunlar için uygulanır. Mikropları öldürücü ve iyileştirici etkileri ile günümüzde ilaç sektöründe de bu bitki özlerinden yararlanılmaktadır. Aromaterapi masajı, diğer masajlardan daha düşük bir tempo ile sakin ve hoş kokulu bir ortamda yapılır. Ortamın dinginliği sayesinde masaj yapılan kişi de oldukça pozitif enerji ve huzurla dolacaktır.

Birbirinden hoş kokular eşliğinde huzur dolu bu masajı yaptırmak ve şifalı etkilerden yararlanmak isteyenler kendilerine en yakın masaj salonunun yolunu tutabilirler. Beylikdüzü masaj salonu veavcılar masaj salonugibi masaj salonlarında bulabileceğiniz bu masaj ile enerjinizi yükseltmeniz işten bile değil! Aromaterapi masajı yaklaşık 1 saatlik bir süre içerisinde yapılmaktadır.

Yorum Yap

Giriş Yaptınız olarak to post a comment.

Kategoriler